Boncuk Kaynak Nasıl Kullanılır?

Boncuk kaynak saç kaynak çeşitleri içinde en çok kullanılan ve en pratik olan kaynak yöntemlerinden biridir. Boncuk saç kaynak konusunda dikkat edilmesi gereken detaylardan biri saçın kalitesi, bir diğeri ise, kullanılan boncuğun kalitesidir. Saçın gerçek saç olması ya da gerçek saça en yakın kaliteli bir saç olmasına oldukça dikkat etmek gerekiyor.

Boncuk Saç Kaynak

Diğer önemli bir etken olan boncuk kalitesinde de dikkat edilmesi gereken detay, boncukların içinin silikonla kaplı olması. İçi düz boncuklar saçların yıpranarak kopmasına neden olabilir. Bu nedenle kullanılan boncukların silikonlu olması gerekir.

Boncuk Saç Kaynak

Yıkarken Dikkat!

Boncuk kaynak yaptırdıktan sonra en çok dikkat etmeniz gereken konu ise, saçlarınızı yıkarken diplerinin karışmamasıdır. Bu nedenle çok hafif hareketlerle saçlarınızı yıkamanız gerekiyor. Banyodayken saç kremi kullanmak saçların ve boncuk kaynakların birbirine girmesini engeller bu nedenle saç kremini eşit şekilde saçlarınıza uygulamanız gerekiyor. Ayrıca banyodan çıktıktan sonra saçlarınızı tararken boncuk kaynakları birbirinden ayırarak yavaş hareketlerle saçlarınızı tararsanız saç dipleriniz yıpranmaz ve kaynağınızın kullanım ömrü de böylelikle uzar.

 

Yoruma Kapalı.