Dolgun ve Hacimli Saçlar İçin Öneriler

dolgun saçlar

Her kadın saçlarının dolgun ve hacimli olmasını ister. Özellikle doğal bukleleri olan saçların dolgunlukla birleşmesi oldukça hoş görünmeniz için yeterli olacaktır. Elbette saçın sağlıklı görünmesi için pek çok etken mevcuttur. Bunlardan ilki kullanılan şampuanlar, bakım kremleri ve serumlardır.  Daha çok kimyasal sayılabilecek bu ürünlerin haricinde kayısı yağı, ve badem yağını saçınıza istediğiniz zaman sürebilirsiniz.

Saçlarınızı Temiz Tutun

dalgalı saçlar
Bakımlı olmanın esası temiz ve dolgun saçlara sahip olmaktır. Özellikle kirli saçlar tozu ve ortamdaki havayı çok çabuk içine çeker. İki günde bir ya da her gün saçların yıkanması kurumayı ve yağlanmayı önler.

Özünü Doğadan Alan Ürünler Tercih Edin

dolgun ve dalgalı saçlar

Zeytinyağının faydalarını saymakla bitirmek mümkün değildir. Saçlara verdiği yarar ise saç tellerinin ihtiyaç duyduğu geri kazandırarak parlaklığına kavuşturur. Duştan yarım saat önce uygulayacağınız zeytinyağı maskesi saçınızın kırılmasını da önleyecektir.

hacimli saçlar

Saçlarınızı Doğal Halinde Bırakın

hacimli saç modelleri

Saçları en çok yıpratan ve kıran durumlardan biriside saç şekillendiriciler ve fön uygulamalarıdır. Elinizden geldiği kadar doğal halinde bırakmanız kırıkları uzak tutmanızı sağlayacaktır.

 

Yoruma Kapalı.