En İyi Doğal Saç Bakım Yağları

doğal saçlar

Sağlıklı olan saçlar parlaklığı ve yumuşaklığı ile dikkatleri hemen üzerinde toplar. Bu saçlara sahip olmak için saçlarınıza belirli zamanlarda bakım yapmanız gerekmektedir.

doğal saç modelleri

Saçlar mevsim değişimlerindeki aşırı güneş, rüzgâr, soğuk gibi etkenlerin yanı sıra hava kirliliğinden de etkilenmekte. Evinizde hazırlayabileceğiniz doğal yağ karşımı kürleri ile saçlarınızı doğanın etkilerinden, kötü havadan ve sürekli yapılan fönün yarattığı tahribattan sıyırabilir, sağlığını geri kazandırabilirsiniz.

bakım yağları

Saçlarınıza üç gün ya da hafta bir uygulayabileceğiniz bu doğal yağ karışımı kürleri hazırlamak ve uygulamakta gayet kolay. Aktardan rahatlıkla alabileceğiniz doğal yağlar ve evinizde bulunan malzemeler ile hemen hazırlanıp kolaylıkla uygulamanızı yapabilirsiniz.

doğal saçlar için bakım

Kür hazırlamak istemeyenler ise daha da kolay olan yöntemler mevcut.

Yağların Faydaları

doğal ve bakımlı saçlar

  • Argan yağı olarak sürekli şampuan reklamlarında duyduğumuz yağ sayesinde saçlar parlaklığını geri kazanır. E vitaminince zengin olan bu yağ saçları onarıp besler.
  • Biberiye yağı ise saçların daha çabuk uzamasını sağlar ve yumuşaklık verir.
  • Zeytinyağı ise tam bir mucizedir. Saçların güçlü ve sağlıklı uzamasını sağlar. Nem takviyesi yapar.
  • Hindistancevizi yağı ile saç diplerine yapılan masaj sayesinde derinlemesine temizlik sağlar. Saç tellerini güçlendirir.

 

 

Yoruma Kapalı.