Erkekler İçin Saç Bakımı

Kadın kadar erkek saç bakımı da gelişen dünyayla birlikte çok önemli bir yere sahiptir. Son yıllarda erkekler de en az kadınlar kadar saç bakımına önem veriyor. Çoğu erkek, kadınlardan daha fazla saçlarına ilgi göstermeye başladı. Özellikle yoğun şehir hayatı saçları olumsuz etkilediğinden aynı zamanda erkeklerdeki saç dökülme oranı kadınlara göre daha fazla olduğundan erkekler saçlarına daha fazla önem vermeye devam ediyor.

erkek saç bakımı
Özellikle genetik saç dökülmesi olan erkekler, ergenlik döneminden sonra saçlara bakım yapmaları gerekiyor. Eğer bakıma özen gösterilmezse saçlar erken dökülmeye başlar. Daha sonrasında ise kellik ortaya çıkıyor.

Erkekler Ne Tür Bakım Ürünleri Kullanılmalıdır?

Erkekler, saç derisini canlandıracak, saç köklerindeki hücrelerin ölmesini hatta daha fazla canlanmasını sağlayacak ürünler erkek saç bakımı için en gerekli unsurdur. Bunun için çeşitli tonik ürünleri kullanılıyor. Tonik içerikli ürünler saç derisini canlandırır ve saç köklerindeki hücre sayısını artırır. Tonik losyonları saç derisini hareketlendirir saçların beslenme kaynağı olan kanın rahat akışını sağlar.

saç bakımı

Jöle gibi ürünler saç dökülmesini hızlandırdığından losyonların etkisi düşer. Bu yüzden jöle gibi saç dökülmesini hızlandıran ürünlerden uzak durulması gerekir.

 

1 Yorum

  1. Gökhan diyor:

    Bu kaynak nerede yapılıyor? Telefon ya da adresi varmıdır?