Evde Hazırlanabilen Pratik Saç Bakım Maskesi Tarifi

Bayanların hepsinin saçları her şeyden önemlidir. Bu nedenle daha sağlıklı, canlı, solgun ve güçlü görünmesi için birçok yönteme başvurulur. Bu makalede verilecek doğal bir saç bakım maskesi tarifini uygularsanız saçlarınızdaki inanılmaz değişimi gözlemleyebilirsiniz.

saç maskesi

Hazır olan saç bakım serumu, yağı veya kremlerinden hiçbirine gerek bırakmayacak bu doğal maske için ihtiyacınız olan malzemeler 1 tane limon, bir miktar Hindistan cevizi yağı.

saç maskeleri

 Nasıl Yapılır?

Limon suyu ve Hindistan cevizi yağı birbirine karıştırılır. Sonuçta elde edilen karışım saç diplerine iyice yedirerek masaj yolu ile uygulanır. Ardından bir süre saçlar bu şekilde beklemeye alınır. Uzun ve gür yapılı saçları olan bayanlar için malzeme oranı 2 katına çıkarmaları tavsiye edilebilir.

saç maskesi yapımı s

Tarif edilen bu kolay ve doğal saç bakım maskesi ile saçarlınıza düzenli olarak yaptığınız bakım neticesinde eğer varsa yavaş yavaş kırıklarınızın yok olduğunu, canlılaştığını ve parlak bir görünüme kavuştuğunu fark edeceksiniz.

saç maskesi tarifleri

Genel bir saç bakımı için en ideal maskelerden bir tanesi olan bu kürü en az haftada bir kez saçlarınıza uygulamalısınız.

saç maskesi tarifi

 

Yoruma Kapalı.