Evde Kolay Saç Bakımı

Günümüzde birçok saçta yaşanan sorunların en başında kepek problemi geliyor. Kimisinde strese bağlı olarak, kiminde de saç yapısından kaynaklı olarak kepek problemi yaşanmakta ve bunun da farklı çözümleri bulunmakta. İnternette saç bakımı ile ilgili birçok farklı bilgiye ulaşabilirsiniz ancak her birinin birleştiği ortak nokta aynıdır. Kepeğin ya da canlılığını yitirmiş saçların en etkili çözümü olan ısırgan otu.

evde bakım yamak

Şampuanlarla İstediğiniz Sonucu Alamıyorsanız, Çözüm Sizde

Evet, saçınızdaki her problemi, kuaförünüzün ya da herhangi bir saç uzmanının önerdiği şampuan ile çözemiyor olabilirsiniz. Saçınızda beklediğiniz etkiyi göstermemiş olabilir ya da şampuana alerjiniz olabilir. Bu gibi durumlarda doğal yollardan hazırlayacağınız kürler sizin için hayat kurtarıcı olabilir. Kepeğin dışında hatta ondan daha sık rastlanan bir diğer saç sorunu ise, dökülmedir. Saç dökülmesi sadece kadınlarda değil, erkeklerde de sık rastlanan bir sorundur.

evde saç bakımı nasıl yapılır

Hal böyle olunca, kadınlar saç bakımı konusunda özellikle dökülmeye yönelik olarak bazı alternatif kürlere yönelmeye devam ediyorlar. Örneğin dökülmelerin bir numaralı düşmanı olarak görülen lavanta.

saç bakım sırları
Evinizin rahat ortamında hazırlayacağınız lavanta kürü dökülmelere son vereceği gibi, saçınıza parlaklık ve hacim de kazandıracaktır. Saçınızı kaynattığınız lavantanın suyu ile yıkayıp etki etmesi için yarım saat kadar beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Düzenli uyguladığınız takdirde, sonuca siz bile inanamayacaksınız.

saç bakımı nasıl yapılmalı
Bir diğer önemli saç sorunlarından biride mat saçlardır. Her kadın parlak saçlara sahip olmak ister ve bunun için halk arasında da son derece yaygın bir yöntem olan bal maskesi birçok kadın tarafından uygulanmakta ve son derece başarılı sonuçlar alınmakta.

evde saç bakımı yapmak

 

Yoruma Kapalı.