Fön Çekmek

Hanımların sıklıkla kuaföre uğramalarının sebebi olarak gösterilen fön, zor gibi görünen ancak tekniklerini ve uygulama biçimini öğrendikten sonra uygulaması oldukça kolay olan saça şekil verme işlemine verilen genel isimdir.

dalgalı fön

Saçlarınızın modelleri ve rengine göre verilen şekiller kuaförlerin el çabukluğu ve tecrübesi ile başka bir boyut ve güzellik kazanıyor. Hacimli ve dolgun saçlara sahip olmayı isteyen hanımlar soluğu kuaförlerde alıyorlar. Artık kuaföre gitmenize gerek kalmadan evinizde kendi saçınıza fön çekebilirsiniz.

Seri Dokunuşlarla Saçlarınıza Şekil Verin

Fön çekmek için profesyonel malzemelere ihtiyaç duyacaksınız. Bu nedenle saçlarınızın tipine uygun fırça ve profesyonel bir fön makinası kullanılmalıdır. Ne tarz fön çekeceğinize karar verdikten sonra saçlarınızı bölümlere ayırın. En alt kısımlardan başlayarak fırçaya sardığınız saçlarınızı fön makinası ile aşağı ve yukarı doğru seri hareketlerle fırçanızı takip edin.

düz fön

Saçlarınızın uçlarına şekil vermek istiyorsanız, saçlarınızın uçlarına fırçayı sarın ve çok yaklaştırmadan fön makinesini saçlarınıza doğru birkaç saniye tutun. Fırçayı soğuttuktan sonra saçlarınızdan çıkarın, muhteşem saçlarınızı birkaç kez salladıktan sonra hazır!

 

Yoruma Kapalı.