Güçlü Saçlar İçin Ne Yapmalı?

Saçlarımızı daha güçlü, daha sağlıklı ve daha güzel görünmesi maalesef ki kendiliğinden olmuyor.

sağlıklı saç bakımı

Haftada en az 1 kez uygulayabileceğimiz saç bakım maskeleri, her duşta kullandığımız saç kremleri, günlük uygulanan saç serumları, evde doğal malzemelerle hazırlanan karışımlar gibi daha bir çok işlem saçlarımızın daha sağlıklı ve güçlü görünmesi için.

güçlü saçlar

Saçlara dıştan yapılan destek ve vitamin takviyesi kadar, beslenme yoluyla aldığımız vitaminler de çok önemli. A, C ve E vitaminleri saçlarımızın önemli olan vitaminlerden bazıları. Saçlarımıza uyguladığımız bakım kremleri ve maskelerin bazılarının içinde bulunan vitaminlerin en sağlıklı alınma yöntemi ise beslenme şeklimiz.

güçlü saça sahip olmak için neler yapılmalı

Sağlıklı Saçlar İçin Nasıl Beslenmeliyiz?

sağlıklı saçlar

 Kırmızı et, deniz ürünleri, mercimek gibi besinlerde bulunan demir, ceviz ve bademde bolca bulunan çinko, fasulye ve yumurta da bulunan biotin, selenyum açısından zengin olan fındık, yoğurt, peynir ve yumurta da bulunan B12, meyvelerde ve tahıllarda bulunan karbonhidrat, havuç ve ıspanakta yer alan A vitamini, süt ve süt ürünlerinde bulunan kalsiyum saçlarınızın için gerekli bakım desteğini sağlayan vitaminler ve maddelerdir.

sağlıklı saçlar için neler yapılmalı

Ayrıca güçlü saçlar için saçlarımızın temizliğine de önem vermeli, kepek olmaması için de saçlarımızı yıkarken şampuandan iyi arındırmalıyız.

 

Yoruma Kapalı.