Halka Kaynak Nasıl Çıkarılır?

Toplumda daha çok boncuk kaynak olarak bilinen ama profesyonellerin kullandığı şekliyle halka kaynak olan bu kaynak saç uygulaması diğerleri arasında en sık tercih edilen yöntemdir. Çünkü hemen her saç tipine uygun olması, kolay uygulanması ve kullanım süresinin de oldukça uzun olması tercih sebeplerini oluşturuyor.

halka kaynak

halka kaynak

Halka Kaynak Özenle Çıkarılmalıdır

Birçok kuaförün sıklıkla uyguladığı bu halka kaynak yöntemi aslında sanıldığı kadar kolay değildir. Uygulama aşaması ayrı bir hassasiyet isterken, kaynağın saçtan çıkarılması da bir o kadar özen ister. Çünkü saçların küçük tutamlar alınarak yapılmasından oluşan bu yöntem, o alınmış küçük tutamların tekrar açılması ile saçtan çıkartılır. Tabii bunun için yapılırken de kullanılan küçük kerpetenler yine kullanılır ve o halkalar aynı özenle açılarak saçtan çıkartılır.

halka kaynak modeli

halka kaynak modeli

Sert bir şekilde ya da çekerek çıkarılmaya çalışılırsa saçlarınızın kopma riski elbette var. Her ne kadar tam saç diplerinden uygulanmasa da çıkarılırken o küçük tutamların her biri özenle halkaları açılarak nazikçe çıkarılmalıdır. Böylece saçınıza hiçbir zarar vermediğini göreceksiniz.

 

Yoruma Kapalı.