Halkalı Kaynak Takılma Yöntemi

Saçlarını uzatmak, dolgunlaştırmak ve eski hacmine kavuşmasını sağlamak artık çeşitli saç kaynak yöntemleri sayesinde oldukça kolay. Son yıllarda oldukça popüler hale gelen saç kaynak yöntemlerinden birisi de halka kaynaktır. Halka kaynak diğer saç kaynak yöntemlerine nazaran daha uzun süre kullanım imkanı sunuyor. Ayrıca kaynak sonrası saçınıza istediğiniz işlemi yaptırabilirsiniz.

halka kaynak

Boncuk kaynak ismiyle de bilinen bu kaynak yöntemi saçın kalitesini bozmadığı gibi aynı zamanda takılan boncukların gözükmemesini de sağlıyor. Saçta gözükmeyen boncuklar saçınızda istediğiniz modeli yapmanızı sağlayarak doğal bir görünüm elde etmenize de yardım ediyor.

halka kaynak

Halka kaynak yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi de saça takılan boncukların saç rengiyle aynı olmasıdır. Halka kaynak, öncelikle küçük halkalara saçların geçirilmesi ve sıkıştırılması ile başlar. Aynı hizada ve saçların yönünde halkalar geçirilerek saçın doğallığı korunmaya çalışılır.

halka kaynak

Diğer yöntemler gibi ısı veya yapıştırıcı kullanılmaması hem sağlık açısından hem de hijyen açısından önem taşır. Yaklaşık bir saat içerisinde tamamlanan saç kaynak yöntemi daha çok saçların dolgunlaştırılmasında ve uzatılmasında kullanılıyor.

 

Yoruma Kapalı.