Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Elbette bir haftada santimetrelerce uzaması gibi bir mucizeden söz etmiyoruz. Ancak uzama hızını az da olsa arttırmanız bir ayda belirgin bir fark olmasını sağlar. Uygulayabileceğiniz birkaç yöntem bulunuyor. İlki saçlarınızı daha sık yıkamanızdır. Sık yıkanan saçların çok daha hızlı uzadığı biliniyor.

uzayan-bakimli-saclar3-780x400

Saç Nasıl Hızlı Uzatılır?

Elbette günde iki defa yıkamak gibi abartıya kaçmamanız lazım. Aksi halde saçlarınıza ciddi zararlar verebilirsiniz. Bu arada sık yıkanan saçlarda yağ daha hızlı oluşur ve bu yağın da saçları beslediği biliniyor. Bir diğer yöntem saçları hızlı uzatan şampuanları kullanmanız olacak. Restorex ya da Erosee gibi markaların ürünlerini kullanabilirsiniz.

Zeytinyağı ile saç bakımı yapmanız da çok daha hızlı uzamasını sağlar. Zeytinyağı içerisinde bulunan mineral ve vitaminler saç köklerini ciddi oranda besliyor. Bu nedenle saçlar çok daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamaya başlıyor. Siz de haftada 1 zeytinyağı ile saç bakımı yapabilirsiniz. Son olarak kanıtlanmış bir yöntem olmasa da saçlarınızı günde 2 defa fırçalamayı da deneyebilirsiniz.

 

Yoruma Kapalı.