İpeksi Saçlar için Önemli İpuçları

Bir bayan için saçların matlaşması ve parlaklığını yitirmesi son derece ciddi bir sorun olarak yaşamın her alanında karşısına çıkabilir. Bu sebeple uzmanlardan bayanlara ipeksi saçlara sahip olabilmeleri için yardımcı olacak ve bunu her zaman koruyabilmelerini sağlayacak öneriler veriliyor. Yıpranmış saçların önceden olduğu gibi parlak ve ipeksi bir görünüme kavuşabilmesi için saçların soğuk suyla yıkanması öneriliyor.

ipeksi saçların bakımı

Soğuk Suyla Yıkayın

Saçların soğuk suda yıkanması durumunda hem dolaşımın hızlanması sağlanıyor hem de saç yapısında bulunan foliküllerin daha sıkı hale getirilmesi ile saçların hem parlak hem de yumuşak bir hale gelmesi sağlanıyor. Ayıca saçların bakımının da düzenli olarak yapılmasına önem verilmesi gerekiyor. Özellikle de gün içerisinde saçların sadece sabahları değil günde en az 2 defa taranması gerekiyor. Saçların yıkanmasındaki son derece hassas bir ipucu da saçlarda istenen görselliğin yakalanabilmesine yardımcı olur.

saç bakım ipuçları

Saçları yıkarken her bayan önce saç şampuanı ve saç kremi uygularken, bunun tam tersini yapmaları durumunda hem daha fazla nemli kalmasını hem de daha parlak bir görünüme kavuşmasını sağlamak mümkün oluyor.

 

Yoruma Kapalı.