Kıvır Kıvır Saçların Bakımı

“Ne güzel saçları var, kıvır kıvır” sözünün altında bakımı zor bir saç tip tipi yatar. Saçlarda yıkadıktan sonra oluşan kabarmalar kıvırcık saçlı bayanların en çok karşılaştığı sorunlardan birisidir. Gerçi saçların kurudukça kabarması her saç tipinde görülebilir ama kıvırcık saçlarda bu durum daha çok görülür. Bu yüzden nemlendirici şampuanlar kullanmak doğru bir çözüm gibi duruyor. Aynı zamanda saç diplerinizin içine kadar işleyebilecek bir saç kremi de kullanmakta yarar var. Ve yıkarken saçlarınızı fazla karıştırarak yıkamayın. Diplerden başlayın ve yumuşak hareketlerle uçlara doğru inin.

 

saç bakımı

Kurularken Özen Gösterin

Saçlarınız kıvırcıksa yumuşak bir havluyla yavaş yavaş kurulayın, ısıtıcı aletleri pek kullanmayın. Bu konuda hemen hatırlatılması gereken bir nokta saçlarına silikon kaynak yaptıranların özellikle bu fön işleminden kesinlikle vazgeçmeleri gerektiğidir.  Şekil vermek içinse saçlarınızı parçalara ayırarak tarayın. Tarama işlemi için bildiğiniz ahşap tarak ve fırçaları tercih etmek daha sağlıklıdır.

kıvır kıvır saçlar

Plastik ve metal ürünler saçlarınızda daha çok elektriklenmeye ve kabarmaya neden olurlar. Yani babaannenizin tarağı bu iş için çok daha iyi duruyor. Hanımlar saç temizliği denilince saçları her gün yıkamayı anlamaktan vazgeçmeliler. Her gün yıkamak zamanla saçların neminin azalmasına ve saçın kurumasına sebep olabilir. Kuruyan saçlarda diplerde pulçuklar şeklinde oluşumlar ve kaşıntılar başlar. En iyisi saç yıkamada haftada üçü geçmemektir.

 

Yoruma Kapalı.