Mikro Saç Kaynak Nasıl Yapılır?

En yeni kaynak saç tekniği mikro saç kaynak işlemidir. Pek çok açıdan diğer kaynak saç uygulamalarından daha avantajlı bir kullanım sunduğunu söyleyebiliriz. Mikro saç kaynak işleminde saçlar çok ince tutamlar şekilde doğal saçlara ekleniyor. Ayrıca saçların belirli bir uzunlukta olması gerekmiyor. Kısa saçlara da uygulanabilen bir teknik olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak saçların doğal saçlara eklenmesi için şeffaf yapıda olan bir malzeme kullanılıyor. Uygulama sonrasında bu malzeme saçların rengini aldığından dışarıdan kaynak saçların görünmesi mümkün olmuyor. Hatta bu özelliği nedeniyle mikro saç kaynak yöntemi gizli kaynak olarak da adlandırılır. Kullanım süresinin de çok daha uzun olduğunu bilmenizde fayda var.

Mikro Kaynak Saç Avantajları Neler?

Bu işlemi tercih etmeniz halinde saçlarınıza dilediğiniz şekli kolayca verebilirsiniz. Kaynakların görünme riski olmadığından saçlarınıza topuzdan atkuyruğuna kadar istediğiniz her modeli verebilmeniz de mümkün oluyor. Aynı zamanda kaynak saçların kullanım süresi dolduğunda saçlarınıza hiçbir zarar vermeden çıkarılabileceğini belirtmek gerekiyor. Aynı günde yeniden kaynak saç uygulamasının yapılmasını da sağlayabilirsiniz.

 

Yoruma Kapalı.