Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç dökülmesi, zaman zaman hemen herkesin yaşadığı bir durumdur. Kellik ise kimsenin istemediği, düşünmeyi arzu etmediği durumlar arasındadır. Çünkü kimse saçsız kalmak istemez. Saç insanı güzel gösteren en önemli unsurlar arasındadır. Ama işte bazen yaşanır bu sorunlar.

saç dökülmesi
Peki, saç dökülmesi nedenleri nelerdir derseniz bunun pek çok nedeni olabilir. Kansızlık saç dökülmesinin en önemli nedenleri arasındadır. Bir başka neden, mevsimsel geçişlerdir. Herkes hava değişikliklerinde aşırı rüzgâra, yağmura, güneşe maruz kaldığında saç dökülmesi sorunu yaşayabilmektedir.

saç dökülmesi için öneriler

Kanser, stres, menopoz saç dökülmelerine nedendir. Bunun dışında, genetik faktörler, vitamin eksikliği, yanlış şampuan seçimi, yanlış fırça seçimleri, saça gerekli bakımların yaptırılmaması da dökülmelere neden olmaktadır.

saç dökülmesi için bakım önerileri

Ama günde birkaç saç telinin dökülmesi kesinlikle normal bir durumdur ve asla endişe edilmemelidir.

Saç Dökülmesini Önleme Yöntemleri

Eğer bir saç dökülmesi sorunu yaşıyor iseniz, öncelikle bir kan sayımı yaptırarak anemi probleminiz olup, olmadığını öğrenmeniz gerekir. Bunun dışında mutlaka bir kuaföre giderek düzenli saç bakımı yaptırmanız önem taşımaktadır. Keratin içeren tüm şampuanlar, saç dökülmesini önleyen ürünlerdir, mutlaka kullanılmalıdır.

saç dökülmelerine çözüm
Yaşamınızdan stresi uzak tutmak, mevsim değişikliklerinde saçı korumak için, bere, şapka vb. kullanmak da önleyici faktörlerdir.

dökülen saçlar

 

 

Yoruma Kapalı.