Saç Kaynağı Hakkında Bilgiler

Dolgun ve uzun saçlara sahip olmak isteyen hanımlar saç kaynağı çeşitlerinden birini yaptırırlar. Ancak bu uygulama ile ilgili bazı bilgilere ihtiyaçları vardır. Öncelikle saç kaynağının profesyonel ve uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Ayrıca kaynak saç, normal saça uygulanan tüm işlemleri kaldırabilir. Ancak kaynak yaptırılan yere saçın boyanması ile ilgili sorular sorulabilir.


Kaynak saç eğer kaliteliyse, boya, röfle veya açma işlemlerinden olumsuz etkilenmez. Piyasada bulunan Çin saçları ise oldukça kötü sonuçlar doğurur. Kaynak yapılacak saçın dibinden 1 cm kadar yukarıdan başlanır ve işlem buradan uygulanır. Hanımların çeşitli zorluklarla karşılaşmaması için amacına ve saç sağlığına uygun yöntemler tercih etmesi gerekir.

Halkalı Kaynak Saç

Farklı saç kaynağı çeşitleri arasında en çok bilinenlerden bir tanesi halkalı kaynak saçtır. Bu çeşidin yapımı keratin saç kaynağından çok daha sağlıklı ve kullanışlıdır. Çünkü ısı veya yapıştırıcı kullanılmaz. Bu nedenle son derece kullanışlı ve hijyenik bir hal alır. Halkalı kaynak saç, ufak halkaların pense yardımıyla saçlara kilitlenmesidir.


Bu uygulama sırasında diplere oturtulmasına ve saçların ince tutamlar halinde alınmasına dikkat etmesi gerekir. Aksi takdirde saçlarda dökülme görülebilir. Ayrıca her kaynak çeşidinde olduğu gibi bunda da saçın kalitesi ve uygulayan kişinin profesyonelliği oldukça önemlidir. Bu yöntemde bir saça ortalama olarak 125-200 arasında tutam takılır. Ayrıca doğru kullanım olduğu takdirde 4-6 ay arasında saçta kalabilme özelliğine sahiptir.

 

Yoruma Kapalı.