Saç Kaynak Dökülür mü?

En çok merak edilen husus kaynak saçların dökülüp dökülmediğidir. Çünkü kaynak saç yapıtran kişiler bazı durumlarda çok sayıda saç telin döküldüğünü görür. Peki, kaynak saç dökülür mü ya da hangi durumlarda kaynak saç telleri kopar? Öncelikle bilinmesi gereken husus, kaynak yaptıran kişilerin saçlarına düzenli olarak bakım yaptırması gerektiğidir.

Kaynak Sac Dokulurmu

Kaynak Sac Dokulurmu

Saç Kaynak İşlemi ve Saç Dökülmesi

Saç kaynak bakımının ihmal edilmesi durumunda kaynak saçlar kopabilir ve dökülebilir. Ayrıca kaynak olarak eklenen saçların dökülüp dökülmediği, kaynak saçın kalitesi ile de çok yakından ilgilidir. Eğer büyük oranda firesi alınmış bir kaynak saç tercih edilirse, kopma sorunu da yaşanmayacaktır.

Ancak kalitesiz saçların tercih edilmesi ya da firesi alınmamış saçların tercih edilmesi durumunda yıkama ve tarama işlemleri esnasında kopmalar yani dökülmeler meydana gelebilir. Profesyonel bir saç kaynak merkezinde uygulamanın yapılması da bu hususta belirleyici bir unsur olabiliyor. Profesyonel merkezler kendi saçlarınıza ve kaynak saçlara hiç bir şekilde zarar vermeden kaynak işlemini yapabiliyor ve kaynakların çıkarılmasını sağlayabiliyor.

Kaynak Sac Dokulurmu

Kaynak Sac Dokulurmu

 

Yoruma Kapalı.