Boncuk Kaynak Nasıl Uygulanır?

Boncuk kaynak en sık uygulanan kaynak yöntemlerinden birisidir. Halka kaynak olarak bilinen boncuk kaynak uygulaması son derece basittir. Ancak, basit bir uygulama olması herkesin bu uygulamayı başarılı bir şekilde yaptığı anlamına gelmez. Tüm kaynak çeşitlerinde olduğu gibi boncuk kaynakta da bilgi, birikim ve profesyonellik gerekir.

Boncuk Kaynak Nasıl Yapılır?

Boncuk kaynak uygulaması tığ, pense ve halka adı verilen aparat ile yapılır. Kaynak saç tığ yardımı ile halkadan geçirilir ve mevcut saça ilave edilir. Pense yardımı ile sıkıştırılan halkanın çok sıkılmaması gerekir.

boncuk kaynak

Boncuk kaynak uygulamasının püf noktası da burasıdır. Halkanın çok fazla sıkıştırılması saçta kopmaya neden olur. Kullanılacak olan halkanın içi silikonlu olmalı. Böylece kaynak sonrası saçın kayması engellenmiş olur.

boncuk kaynak modeli

Uygulanacak kaynak miktarı saçın yapısına göre değişir. Halka (boncuk) kaynak uygulaması kalın telli ve gür saçlar için uygundur. İnce telli ve seyrek saçlara boncuk kaynak önerilmez. İnce telli ve seyrek saçlar için en uygun kaynak yöntemi mikro kaynaktır.

 

Yoruma Kapalı.