Boncuk Saç Kaynak Nasıl Yapılır?

Uzun yıllar saç kaynak dendiğinde ilk akla gelen halka kaynak yöntemi oluyordu. Bu metot halk arasında boncuk kaynak olarak da adlandırılıyor. Her ne kadar zamanla mikro saç kaynak yöntemleri de etkin bir şekilde kullanılmaya başlanmış olunsa da halen boncuk (halka) saç kaynak yönteminden vazgeçmeyenlerin sayısı oldukça fazla!

Halka Saç Kaynak

Boncuk Kaynak Saçta Kopmaya Neden Olur mu?

Bilindiği gibi çok sayıda saç kaynak yöntemi var. Bunların arasında en dikkatli şekilde yapılması gereken uygulama boncuk kaynaktır. Bu nedenle kesinlikle profesyonel bir kaynak merkezinde yaptırılması gerekir. Halka kaynakta deneyim sahibi biri tarafından yapılması da büyük önem taşıyor. Çünkü bu işlem sıkıştırma uygulamasıyla gerçekleştiriliyor.

Halka Saç Kaynak
İnce tutamlar halinde alınan saça boncuk şeklinde çok küçük halkalar geçiriliyor. Ardından kaynak saç doğal saça bu halkalar sıkıştırılarak tutturuluyor. Bu metodun en önemli yönü hiçbir yapıştırıcı benzeri malzemenin kullanılmıyor olmasıdır. Ancak söz konusu sıkıştırma doğru şekilde yapılmazsa saçın kopmasına neden oluyor. Bu yüzden profesyonel ve deneyimli bir ekip tarafından uygulamanın yapılması çok büyük önem taşır.

 

Yoruma Kapalı.