Boncuk Saç Kaynak Teknolojisi

Saçları bir türlü uzamayan, uzun ve hacimli saç hasreti çeken bayanların imdadına saç kaynağı uygulaması yetişti. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de son yıllarda çok tercih edilen saç kaynak yöntemi, bayanların anında hacimli ve uzun saçlara kavuşmasını sağlıyor. Bayanlar, boncuk saç kaynak uygulaması ile istedikleri dolgun saçlara uygun fiyatlarla kavuşuyor.

boncuk saç kaynak

boncuk saç kaynak

Boncuk Saç Kaynağı Nedir?

Saç kaynak yöntemi, gelişen teknolojinin sunduğu imkânlar ile değişik şekillerde yapılabiliyor. Bunlardan biri de boncuk saç kaynak yöntemi. Halka kaynak olarak da bilinen bu yöntemde minik halkalar yardımıyla saç tutamları saça kaynatılıyor. Hafif metal alaşımlı bu malzeme, yönteme adını veriyor.

boncuk saç kaynak modeli

boncuk saç kaynak modeli

Boncuk saç kaynak yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Bunlar arasına saç tutamlarının özelliği, gram olarak ağırlığı ve kullanılan halkaların silikon kaplı olması başta geliyor. Silikon kaplı olmayan boncuk maddeler saçı ezip yıpratabiliyor. Silikon kaplı olanlar ise saça herhangi bir zarar vermiyor. Saç tutamlarının uygulanacak saçla benzer özelliklere sahip olması da kaynağın daha güzel durmasını sağlıyor.

 

Yoruma Kapalı.