Çabuk Yağlanan Saçlara Çözüm

Çabuk yağlanan saçlar çoğu kişinin ortak sorunudur. Yağlanma sonucu oluşan kötü görüntü sebebi ile zor anlar yaşayanlar bazen yanlış uygulamalar ile yağlanmayı daha da arttırıyorlar. Yanlış bilinen uygulama sonucu hem yağ seviyesi yükselir hem de saçların yıpranmasına yol açılır.

yağlı saçlara saç bakımı

Çabuk Yağlanan Saçlara Bakım Önerileri

  • Yağlı saçlara sahip kişilerin yaptığı yanlış uygulamalardan ilki sıcak su ile saçları yıkamadır. Sıcak su ile yıkanan saçların dipleri kurur fakat bu kuruma sebebi ile saç derisi daha fazla yağ üretmeye başlar. Bu sebep ile mutlaka ılık su ile yıkama işlemi gerçekleştirilmesi gerekiyor.
  • Saçların sık taranması ve saçlar ile sık sık oynamak yağ seviyesinin artmasını tetikleyen faktördür. Yağlanma sorunu yaşayan kişiler için sık saç taramak önerilmeyen diğer unsurdur.saç bakım sırları
  • Saçlara uygulanan maske, krem ya da saçların kolay açılmasını sağlayan yağlar mutlaka saç uçlarına sürülmesi gerekir. Saç diplerine uygulanan bu ürünlerde saçın yağlanma seviyesinin artmasına yardımcı olur.
  • Birçok ürün kullandığınız ve uygulamaları doğru yaptığınız halde yağlanmanın önüne geçemiyorsanız cilt doktoruna danışmanızda faydalı olacaktır.
 

Yoruma Kapalı.