Dalgalı Saçlar İçin

Yumuşak görünümlü buklelerin daha görünür hale gelmesini ister misiniz? Kim istemez ki? Doğru bir şekilde yapılacak bakım uygulamaları, dalgalı saçları için mükemmel olacaktır.

Dalgalı Saçların Bakımı Nasıl Olmalı?

Dalgalı saçlar, düze saçlara oranla daha avantajlı bir şekle sahiptirler. Düz saça nazaran dalgalı saçlar daha çabuk kururlar.

Ancak dalgalı saçlar, saç derisini sarmayan bukle yapısı yüzünden, kepek oluşumuna karşı daha hassastır. Dalgalı saçlar düz saçlara göre, zararlı etkenlere karşı daha savunmasız durumdadır.

Dalgalı saç

Banyo yaptıktan sonra, havlu ile iyice sarılması gerekir. Fazla olan suyun kalmaması için, havlu ile yapılacak kurutma işlemi sert olmalıdır. Geniş ve seyrek dişli tarak kullanımı, dalgalı saçlar için ideal olandır.

Saçların beslenme oranları, dalgalı ya da düz olmasına bağlı olmadığı için, her türlü saç için zengin beslenme kürleri kullanılabilir.

Dalgalı saça bakım

Jojoba yağı ya da shea yağı gibi madde ihtiva eden şampuanlar, saç diplerinizi ve saç tellerinizi korumanızda yardımcı olurlar.

Saç kurutma makinesi ile yapılacak kurutma işlemi, dalgalı saçlar için uygun olmayabilir. Eğer kullanma zorunluluğu var ise en düşük ayarda kurutma işlemi yapmak uygun olabilir.

 

Yoruma Kapalı.