Doğal Yöntemlerle Saç Nasıl Uzatılır?

Uzun saç farklı yaş gruplarındaki çoğu bayanın özellikle genç kızların genelinin kullanmak istediği modeldir. Uzun saç ile daha güzel ve çekici göründüklerine inandıkları için saçlarını uzatmak için kestirmekten uzak dururlar. Eğer zor uzayan bir saç yapısına sahipse ya da çabuk yıpranıyorsa kestirmekten başka bir çare kalmayabilir.

uzun saç
Biz de bu makalede saçlarını doğal yöntemler kullanarak hızlı bir sürede uzatmak isteyen bayanlar için birkaç önemli tüyodan bahsettik.

Doğal Yöntemlerle Saç Uzatmak İsteyenler için Bazı Öneriler

Sıklıkla kullanılan ve tercih edilen ilk yöntem zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı ve jojoba yağını karıştırıp saçlarınıza masajla yedirmektir. Bu sayede hem sağlıklı ve hem de canlı saçlara kavuşmuş oluyorsunuz.

uzun saçlar

Ayrıca yumurta akını saç diplerinize haftada bir kere saç diplerine masajla uygulayabilirsiniz. Yine saçlarınızı ayda iki kere uçlardan aldırmaktan kaçınmamalısınız. Düzenli olarak saçlarınıza saç bakım maskeleri de uygulayabilirsiniz. Tavsiye edilenler gibi daha birçok doğal saç uzatma yöntemi ile saçlarınızın normalden daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlarsınız.

 

Yoruma Kapalı.