Dolgun ve Hacimli Saçlar

Dış görünüşün iyi ya da kötü olmasını belirleyen önemli kısım saçlardır. Saçların şeklinden kesimine, renginden tarzına kadar yapılacak her çalışmanın dış görünüşte olumlu ya da olumsuz etkileri olur.

saç modeli

Günlük olarak kullanılacak saç modellerinden özel davetler ve toplantılarda kullanılacak saç modelinin farklı olduğunu unutmamak gerekir. Saçlar hem içinde bulunulan sosyal ortamla hem de giyim tarzı ile uyumlu olmalı.

Saçların Kesimi Görünümünü Belirler

Saçların her ortamda dikkat çekici ve hoş durması için ise dolgun ve hacimli saçlar için öneriler dikkat edilmesi gereken konuların başında gelir. Bunu sağlamak için ise bazı teknikler, ufak dokunuşlar yapmak gerekir. Saçların kesimi görünüşünü etkiler. Mesela küt saç kesimi saçları olduğundan daha dolgun gösterir. Kat kat kesim ise hem dolgun hem hacimli hem de tarz bir görünüm sağlar. Saçların kurutmaya kökten uca doğru başlamak saçların hacimli görünmesi için yapılacak işlemler arasındadır.

saç modeli

Saçları tamamen kurutmadan şekillendirici kullanılmalı. Saçlar çok hafif nemli iken yapılacak şekillendirme daha dolgun ve hacimli saçlar ortaya çıkmasını sağlar. Ayrıca kısa saçların uzun saçlara göre koyu renk saçların ise açık renk saçlara göre daha dolgun göründüğünü de dolgun ve hacimli saçlar için öneriler kısmının başına koymak gerekir.

 

Yoruma Kapalı.