Halka (Boncuk) Kaynak Uygulaması Nasıl Yapılır?

Boncuk (Halka) Kaynak Nedir?

Halkalı kaynak saçlara boncuklarla kaynak yapılması işlemidir. Halkalı kaynak işlemi kaynak saç metotları içinde en ekonomik olanıdır. Halka saç kaynak işlemi aynı zamanda en hızlı uygulanan kayna türüdür. Boncuk kaynak kaynağın saçtan çıkarılması aşamasında da en hızlı olan metottur.

halka kaynak

Halka kaynakta kaynak saçlar keratinlerle birbirine yapıştırılmış bir şekildedir. Keratinle birleştirilmiş olan saç tutamları saçlara küçük halkalarla birleştirilir. Bu kaynak işlemine boncuk kaynak ismi verilmesinin nedeni de kullanılan bu küçük halkalardan dolayıdır.

boncuk kaynak

Halka Kaynak Uygulaması Nasıl Yapılır?

Halka kaynakta kaynak saçlar saça halka (boncuk) yardımı ile eklenir. Halkalar bir tığa geçirilerek uygulanır. Uygulama esnasında saç köklerinde ayrılan saç tutamları tığ yardımı ile ayrıştırılır. Tığ içinden geçirilen saç tutamına boncuk takılır. Saça takılı bulunan boncuk deliğinden kaynak saç tutamı geçirilir. Kaynak saç tutamı borcu içine yerleştirildikten sonra bir pens ucu ile boncuklar sıkılır. Böylece saça kaynak işlemi tamamlanmış olur.

saç kaynak
Bocuk saç kaynak işleminde saçın yapısına ve ihtiyacına göre kaynak işlemi uygulanır. Ne kadar kaynak yapılması gerektiği uzman bir kuaför tarafından tayin edilir.

 

Yoruma Kapalı.