Halka Kaynak Nasıl Yapılır?

Pratik ve sağlıklı saç kaynak yöntemleri arasında yer alan halka kaynak diğer ismiyle boncuk kaynak olarak da bilinir. Halka kaynak doğal saça yakın sonuçlar verdiği için birçok kadın tarafından tercih ediliyor. Halka kaynak yaptırmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken tek önemli nokta saçınızın rengine uygun boncuk kullanılmasıdır. Bu detay sayesinde saçlarınızda doğal bir görüntü sergileyebilirsiniz.

halka kaynak

Bir saat içerisinde uygulanabilen halka kaynak öncelikle küçük halkalarının saçtan alınan ince tutamlara geçirilmesiyle başlar.

halka kaynak

Daha sonra aynı hizada ve saç rengine uygun olarak seçilen boncuklar teker teker saça tutturulur ve sıkıştırılır. Halka kaynak yapılırken püf nokta bu boncukların geçirildikten sonra sıkılmasıdır. Aksi takdirde kısa süre sonra boncuklar koparak yerinden çıkabilir. Bu da hem doğallık hem de saç kaynağın uzun süre kullanımını engeller.

Halka Kaynağın Avantajları

Diğer tüm saç kaynak yöntemlerine nazaran daha doğal bir görüntü oluşturan halka kaynak aynı zamanda uzun süre kullanım imkanı da sağlar.

halka kaynak

Saçını dolgunlaştırmak, uzatmak ve daha canlı hale dönüştürmek isteyen her bayan halka kaynak mucizesini deneyebilir. Hiçbir yan etkisi ve sakıncası bulunmayan halka kaynağın herhangi bir ön koşulu da yoktur.

 

Yoruma Kapalı.