Hamilelikte Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Saçlar bakım isteyen insan vücudundaki kıllardır. İnsan vücudunda bulunan diğer kıllar ile saçların yapısı farklıdır. Bu yüzden saçlar özel bir bakıma ihtiyaç duyar.

hamilelikte saç bakımı

Saçların yapısı, saç derisi ve kafa üzerinde bulunması nedeniyle birçok yükü çeker. İnsan stres olduğunda saçlarına yansır. Veya uykusuz bir gün geçirildiği zaman saçlarda yağlanma görülür. Bu yüzden saç bakımı yapmak şarttır.

hamilelikte saç bakımı nasıl yapılır

Hamilelikte Saçlarda Değişiklik Olur mu?

Hamilelikte saçlar hamilelik döneminden öncekine oranla daha sağlıklı bir yapıya ulaşır. Annelik hormonları saçlara pozitif etki yapar.

saç bakımı

Saçlarda dökülme azalırken bunun yanında saç telleri kalınlaşır. Özellikle saçları seyrek olan kişiler, hamilelik döneminde daha mutlu olurlar. Bunun sebebi saç sayısında artış görülmesidir.

gebelik ve saç bakımı

Hamilelik Sırasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Hamilelik döneminde saç bakımı yapılırken saçlara çok fazla kimyasal ürün sürmemek önemlidir. Burada kullanacağınız kimyasal ürünler, saç derisiyle emildiğinden çocuğunuza yan etkiler ve kötü sonuçlar doğruyor. Bu yüzden hamilelik döneminde saç bakımı yapılırken daha doğal ürünler tercih edilmelidir.

hamilelikte saç bakımı

 

Yoruma Kapalı.