İnce Telli Saçlar Nasıl Gürleşir?

İnce telli saçlar hem bakımı, hem şekillendirilmesi açısından bazen problemlere neden olabiliyor. Çabuk yağlanan, şekillendirildiğinde ise çabuk bozulan bir saç tipi olduğundan dolayı ince telli saçların bakımı oldukça önemli.

ince telli saç
Kimyasal içerikli bakım ürünlerinin yerine doğal yöntemleri tercih etmek saçların bakımını daha pozitif yönde etkiliyor. İşte, ince telli saçları daha fazla canlandırıp gürleştirmek için yapılabilecek şeyler:

Saçlarınızı Temiz Tutun ve Nemlendirin

İnce telli saçlar diğer saç tiplerine göre temizliğine daha çok dikkat edilmesi gereken saç tipleri arasında yer alıyor. İnce telli saçlar çabuk yağlandığından dolayı sık sık yıkanmalı ve temiz olmalıdır.İnce telli saçların sık sık yıkanması yağını alarak kurumasına neden olabilir. Bu nedenle saçlarınızın nemini korumasına özen göstermeniz gerekiyor.

dolgun saçlar

Ilık zeytinyağını haftada iki kez saçlarınıza uygulayarak saçlarınızın canlanarak gürleşmesine yardımcı olabilir aynı zamanda da saçlarınızın nemini korumasını sağlayabilirsiniz.Duş sırasında saç köklerinize ılık su ile uygulayacağınız masaj saç köklerindeki kan dolaşımının artmasını ve saç diplerine daha fazla oksijen taşınmasını sağlayacaktır. Saç köklerinin canlanması ve saçların kalınlaşması için bu da oldukça işe yarayan bir yöntem.

 

Yoruma Kapalı.