Kaynak Saç Dökülür mü?

Kaynak saçlar, bir an da saçlarınızın uzamasında büyük rol oynayan bir saç uygulama şeklidir. Bayanların günümüzde kuaför salonlarından talep ettikleri bu saç stili, son dönemlerde çok modadır. Ana saçınıza yaptırmak istemediğiniz uçlara boya uygulamasını istediğiniz takdir de siz de kaynak saç için yaptırabilirsiniz ve bu sayede saçlarınızın doğal rengini de bir nevi korumuş olursunuz.

Çokça merak edilen konu ise, kaynak saçın dökülüp dökülmediğidir. Kaynak saçlar, 30 – 45 günlük bir sürede bir temizlenmesi gereken, çıkartılarak dökülen birkaç telin saçlarınızdan temizlenerek tekrar takılması gereken bir uygulamadır. Bu nedenle siz isteseniz de istemeseniz de, saçlarınızı tararken, fön çekerken ve yattığınızda yatakta saçlarınızın birbirine karışmasıyla saçlarınızda kopmalar meydana gelir.

Kaynak Saç Temizlenebilir Olmalı

Yaptıracağınız kaynak saç modelinin kısa zamanlar aralığında çıkartılarak tekrar takılıyor olmasına önem veriniz. Bu sayede istediğiniz kaynak saçı yaptırırken, bir yandan da temizliğini aksatmadan bu kullanımı sağlamanız doğrultusunda yaklaşık 6 aya varan sürede kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Herhangi bir problemin olmaması adına siz de kaynak saçlarda temizliğe önem veriyorsanız eğer, kaliteli bir kaynak saç için tavsiye olarak profesyonel kuaför salonlarından alınacak hizmettir. Hem doğru yönlendirilme hem de doğru işlev ile saçlarınıza zarar gelmeden saçlarınızın korunması sağlanmış olarak, saçlarınızda dökülme v.b. durumlar da fazlaca meydana gelmeyecektir.

 

Yoruma Kapalı.