Kaynak Saçlar Dökülür mü ?

Saçınıza kaynak saç ekleterek uzun ve güzel saçlara sahip olmaya karar verdiniz fakat kafanıza takılan sorular mı var? Mesela saç kaynağı gerçek saçınızdan düşer ve tutam tutam elinizde kalır mı? Sağlıklı bir uygulama mı? Saçınıza zarar verir mi? Haliyle doğal olmayan bir şekilde saçınıza yabancı bir saçın eklenmesi düşüncesi, güvenilirlik konusunda da biraz endişe yaratabiliyor.

kaynak saç

Kaynak saç uygulaması acaba güvenli mi ?

Keratin, mikro jel kapsül veya boncuk (halka) kaynak uygulama türleri, kendi arasında farklılık gösterse de genel olarak 2 aydan 7 aya kadar kullanım sürelerine sahip. Saçın karakteristik yapısına bağlı olarak bu süre değişiklik gösteriyor. Kullanılan malzeme ve yöntemler, saçın özelliğine ve tercihe göre belirleniyor. 5 santim gibi kısacık, kıvırcık bir saça bile saç kaynağı güvenle yapılabiliyor.

saç kaynak resimleri

Kaynak işleminin teknik özelliklerine uygun bir şekilde yetkin kişilerce yapılması halinde dökülmesi, kopması, düşmesi olanaksız. Öyle ki, iyi bir saç kaynağı işleminden sonra kendi saçınız gibi tarayıp fırçalayabiliyorsunuz. Kaynakla saç eklettiğiniz belli bile olmuyor. Eğer iyi bir saç uzmanı seçerseniz, saçınızla başınız dertte olmaz! Sonunda kavuştuğunuz uzun ve güzel saçlarınıza, elbette iyi bir bakım yapmanız da gerekiyor.

 

Yoruma Kapalı.