Keratin Kaynak Varsa Fön Yok mu?

Şimdi kadınların saçlarına uygulatmaktan keyif aldığı iki işlemden bahsedelim. Biri kaynak saçta en sık tercih ettikleri yöntemlerden olan keratin kaynak yöntemidir. Peki, keratin kaynak nasıl yapılır? İnsan vücudunda bulunan keratin isimli bir maddenin saç diplerine uygulanması ile yapılır. Sanılanın aksine saç diplerine zarar veren bir uygulama değildir.

keratin kaynak uygulaması

Sırada kadınların vazgeçemediği bir diğer uygulama var. O da saçlarına fön çektirmektir. Özellikle kıvırcık saçlı kadınların düz saç tutkusunu göz önünde bulundurduğumuzda haftada birkaç kez fön çektiren kadınlar vardır.

keratin kaynak

Keratin Kaynak ve Fön Bir Arada

Şimdi keratin kaynak ve fön uygulamasını birlikte ele alalım. Keratin saç diplerine uygulanan silikon tarzı bir sıvı olduğuna göre fön gibi ısıya maruz kalması halinde erir ya da akar mı? Böyle bir şey söz konusu değildir. Saçınızda keratin kaynak varken sadece fön değil maşa gibi daha yüksek ısılı uygulamalar bile yaptırabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir endişe taşımanıza gerek yoktur. Akma ya da erime gibi sorunlar yaşamazsınız.

 

Yoruma Kapalı.