Keratin Kaynak ve Mucizevi Saçlar

Her insanın vücudunda bulunan ve tırnak, göz, kirpik ve saç için gerekli olan bir madde vardır. Keratin olarak bilinen bu madde protein ve aminoasit karışımı bir maddedir. Keratin kaynak ise bu keratinle saça eklenen bir yöntem olarak bilinir. İnsanın kendi vücudunda bulunması bağlamında düşünürsek saçta daha estetik ve doğal bir görünüm sağlayacağını rahatlıkla tahmin edebilirsiniz.

Keratin Saç Kaynak
Başta Avrupa ve Amerika’da geniş bir yayılma gösteren bu mucizevi yöntem son yıllarda Türkiye’de de oldukça tercih ediliyor. Saç uzatma ve yoğunlaştırma teknolojisi olarak da bilinen keratin kaynağın en önemli özelliği ise sıcağa dayanaklı olması. Keratin kaynakta en öncelikli şart saçın normal gürlükte ve sıklıkta bir özelliği taşıyabilmesi.

Keratin Saç Kaynak

Netice de saç kaynak sırasında saça sıcak bir şekilde uygulanan keratin seyrek saçta hoş bir görüntü sergilemez. O nedenle keratinin saçla kapatılması gerekir. Keratin kaynak sonrası saça fön çekilebilir ve maşa vb işlemler kolaylıkla yapılabilir.

Keratin Saç Kaynak

Keratin Kaynak Saça Zarar Verir mi?

Keratini başlı başına düşünecek olursanız insan vücudunda bulunan doğal bir yapı olduğu için zarar vermesi söz konusu değildir. Tabi saç kaynak sırasında kuaförün veya bu alanda uzmanlaşmış kişilerin deneyimleri de göz ardı edilemez.

 

Yoruma Kapalı.