Kuru Saçları Yumuşatmanın Yolları

Günümüzde saç konusunda pek çok bayan kuruluktan ve sertlikten şikâyet eder. Saçların kuru ve sert olmasının nedenleri arasında saçın yapısı nedeniyle bu şekilde olması ya da sık sık şampuanlama yer alır.

kuru saçlar
Bunun yanı sıra saçı sertleştiren bir diğer unsur ise özellikle yaz aylarında maruz kalınan yakıcı güneş ve deniz suyudur.Hangi nedenden olursa olsun saçlarınızı yumuşatmak için özel olarak üretilen şampuanları, bakım kremlerini ya da doğal yağları kullanabilirsiniz.

mat saçlar

Saçlarınızı sağlığına kavuşturmak için bu konuda atacağınız ilk adım kesinlikle boyadan ve saç düzleştiricisinden uzak durmak olmalıdır.

Saç Bakımı için Şampuanınızı Doğru Seçin!

Pek çok bayanın sorunu olan kuru ve sert saçlar için yapılacak ilk şey doğru şampuan seçmektir. Nemlendirici içeriğe sahip olan şampuanlar kullanılmalı ve buna ek olarak duşta özel olarak kullanılabilecek bir saç kremi de bulundurulmalıdır.

yıpranmış saçlar

Her gün duşa giren biriyseniz saçlarınızı aralıklı olarak şampuanlamalısınız aksi takdirde bu işlemi sık sık yapmak hem saç derisine sarar verir hem de saç tellerinin çok kabuk kurumasına neden olur.

kırık saçlar

 

Yoruma Kapalı.