Mikro Saç Kaynak Nasıl Yapılmaktadır?

Saç uzatma konusunda son dönem dünyada son derece trend olan yöntemlerden birisi, Ülkemize yeni yeni gelmesine rağmen mikro saç kaynak uygulamasıdır.

mikro kaynak saç

Mikro saç kaynak uzatma, özünde bir tür saça kaynak yapılması çalışmasıdır. Ancak burada adının mikro olmasından da anlaşılacağı üzere, çok daha ince uygulanan bir uygulamadır.

kaynak saç modeli

Uygulama süresi diğer yönteme göre biraz daha uzun sürmektedir. Ama yapıldığında asla saçın sonradan uzatıldığı belli olmamaktadır. Bu da işin en güzel tarafıdır. Kimse takma saç gibi saçınızı düşünememektedir.

kaynak saç

Mikro Saç Kaynak Yaptırmanın Püf Noktası?

Buradamikro saç kaynak şu şekilde yapılmaktadır: Saç uzunluğu ne kadar kısa olursa olsun uygulanan bu yöntemde, enseden 10 saçteli, kafanın ortalarından 30 saç teli, perçemlerden ise 10 saç teli alınarak kaynak yapılmaktadır. Mikro jel saç kaynağı ve mikro kapsül saç kaynağı, mikro saç kaynak yaptırmakta uygulanan iki farklı yöntemdir.

mikro kaynak saç modeli

Bu iki uygulamadan mikro jel saç kaynak daha çok az saça sahip olanlara uygulanırken, mikro kapsül daha zor bir yöntem olmasına rağmen asla yıkama, dayanmama sorunu yoktur ama bunu yaptırırken mutlaka işini bilen bir ustaya gidip yaptırmak işin püf noktasıdır.

kaynak saç nasıl yapılır

 

 

 

 

Yoruma Kapalı.