Mikro Saç Kaynak Nedir, Avantajları Nelerdir?

Kaynak, saçların daha hızlı uzaması ve gür görünmesi için yapılan teknik bir işlemdir. Birçok farklı uygulaması olan kaynak işeminde en çok rağbet gören model mikro kaynak saç metodudur.

Mikro Kaynak Nedir?

Mikro kaynakta, kaynak saçlar mevcut saça mikro granüller yardımı ile ince tutamlar halinde eklenir. Şeffaf granül kapsüller yüksek ısı ile eritilerek kaynak saçlar mevcut saça tutturulur.

mikro saç kaynak

Avrupa’da ve ülkemizde en çok tercih edilen kaynak metou olan mikro kaynakta saçlar ince tutamlar halinde eklendiği için dışarıdan bakıldığında kaynak işlemi belli olmaz.

Mikro Kaynak Avantajları

Mikro kaynak son derece kullanışlı ve sağlıkıl bir kaynak metodudur. Uygulamada kullanılan kaynak saçlar ince tutamlar halinde olduğu için görünmezler. Saçlar toplandığında dahi kaynak noktaları görünmez.

mikro saç kaynak modeli

Bu da kullanım açısından avantaj sağlar. Kısa saçlarda dahil tüm saç tiplerine uygulanabilen bir metot olması nedeni ile en çok tercih edilen kaynak modelidir. Uzun zaman ilk günkü gibi kalır. En az 6 ay kullanım süresi vardır. Saç diplerinde ağrı ve acıya neden olmaz.

 

Yoruma Kapalı.