Saçları Hızlı Uzatmanın Yolları

Saçlarını seven bayanlar, her zaman en güzel şekilde saçlarına önem verdiği gibi gerekli günlük bakımlarını da bu sayede yapmayı başarırlar. Ancak günümüz şartlarında, öncesinde kısa saç kesimi sonrasında da saçların bir türlü uzamaması durumuyla karşılaştırıldığında, en iyi şekilde hızlı saç uzatmak için farklı teknikler denenebilir.

saç uzatma

Yepyeni besinlerle beraber doğal bir şekilde siz de hızlı saç uzatma tekniklerinden faydalanabilir ve saçlarınızın eskisine göre çok daha canlı bir şekilde uzamasına olanak tanıyabilirsiniz. Bu sayede hem saçlarınıza gerekli bakımı günlük belli zamanlar aralığında yapar hem de istediğiniz şekilde saçlarınızın uzunluğuyla memnun olursunuz.

Saçlarınız Doğal Besinlerle Hızlı Uzayacak

Öncelikle kısa saçın uzaması için belli bir zaman, belli bir emek ve sabır gerekli olduğu unutulmamalıdır. Buna bağlı olarak bireyler, susuz kalmaması gerektiği bilinmeli ve her zaman su içerek su ihtiyaçlarını gidermelidirler. Sağlıklı saç ve cilde kavuşmak adına vücutta ki toksinleri atmak adına su içmenin önemi fazlaca vardır.

saç uzatma maskeleri

Suda çözülen B vitamini olan biotin içeriğinin olduğu tüm gıdalardan tüketmeye özen gösterilmesi gerekir. Domates, badem, marul, havuç gibi besinlerde olduğu kadar; süt ve yumurta gibi ürünlerde de bulunur. Ayrıca soğan, lahana, pazı ve karnabahar veyahut fındık gibi kuruyemişte de bulabilirsiniz.

saç uzatma yöntemleri

Hindistan cevizi yağı ya da zeytinyağı gibi yağların karışımını yaparak, bu karışımların ocakta ısıtılıp saç diplerinize sürebilirsiniz. Masaj yaparak süreceğiniz bu uygulama ile saçlarınızda doğal bir canlılık oluşacak olup aynı zamanda beslediğiniz saçlarınızın uzamasını da gerçekleştirebileceksiniz.

 

Yoruma Kapalı.