Fön Çekmenin Püf Noktaları

Saçlarınıza fön çekmeden önce aşırı sıcak ya da aşırı soğuk su ile saçlarınızı temas ettirmemelisiniz. Fön öncesinde saçlarınız mutlaka hafif nemli olmalıdır. Yüksek ısıya maruz kalacak olan saçlarınız kuru olursa fön çekerken saçlarınızın büyük bir kısmı yanabilir ve bu da kötü bir görüntüye sebep olabilir.

dalgalı fön

Fön çekmek için normal saç kurutma makineleri yerine profesyonel bir fön makinesi kullanılmalıdır. Havayı basınçlı bir şekilde yüksek ısı ile birlikte üfleyebilecek yapıya sahip olan fön makineleri ile saçlarınıza fön çekebilirsiniz.

Fön Fırçası Nasıl Seçilmeli?

Saçlara fön çekildiği esnada kullanılacak olan fırçanın boyu ve kalitesi de önemlidir. Kaliteli bir şekilde üretilmiş olan polyamid tüylü ve ısıyı iyi bir şekilde iletebilen yeterili uzunluktaki bir fırça kullanılmalıdır. Fönden etkili sonuçlar alabilmeniz için mutlaka uygun bir fırça kullanılmalıdır.

düz fön

Saçlarınızın uzunluğu ile uyumlu boyutlarda olmayan fırçalar sebebiyle saçlarınız istenilen şekle girmeyebilir. Fön ve fırçayı birbirine paralel şekilde kullanırsanız saçların homojen olarak birbirine yapışmasını da engelleyebilirsiniz.

 

Yoruma Kapalı.