Mikro Saç Kaynak Nedir?

Herkes dönem dönem kendisinden sıkılmaktadır. Hal böyle olunca değişim kaçınılmaz olmaktadır. Kimi zaman saçın rengi değiştirilir iken, kimi zaman ise saç uzatma uygulanabilmektedir.

mikro kaynak saç

Değişen trendler ve eğer modanın birden bire kısa saçtan uzun saça geçmesi, kısa saçlı insanlar için sorun olabilmektedir. Saçın uzaması uzun zaman aldığından, birkaç saat içinde kısa saçtan uzun saça geçmek, son derece cazip olan bir yöntemdir.

mikro kaynak saç nasıl yapılır

Saç uzatma konusunda en çok uygulan iki yöntem postiş ve kaynaktır. Şimdi ise kaynak teknolojisinde gelişmeler kaydedilmiş ve mikro saç kaynak yöntemi uygulanmaya başlamıştır.

Mikro saç kaynak uygulaması, saçın en doğal göründüğü bir çalışmadır. Çok daha emek isteyen, çok daha uzun dayanan bir tekniktir. Yapılma süresi ise saçın uzunluğuna göre 4 ile 7 saat arasında değişebilmektedir. Çok kısa bir saça bile uygulanabilmektedir.

saç kaynak

Mikro Saç Kaynak Nerede Yaptırılmalıdır?

Ancak yurt dışında uzun yıllardır uygulanmasına rağmen Ülkemizde yeni yeni uygulanmaktadır. Bu konuda çok fazla hizmet veren yer yoktur.

mikro kaynak

Eğer böyle bir uygulamaya karar verilir ise mutlaka firmanın referansları iyice araştırılmalıdır. Güzellik merkezi yada kuaföre giderek bilgi alınmalı, bir örnek çalışma yapması mutlaka istenmelidir. Sonuçta ortada emeğe dayanan bir iş vardır ve zanaat gerektirmektedir.

mikro kaynak saç yapımı

 

 

 

 

Yoruma Kapalı.