Kaynak Saç Saçları Döker mi?

Kadınlar hayalini kurdukları dolgun ve uzun saçlara kaynak saç ile kavuşuyor. Son yıllarda bir hayli ilgi gören ve birçok kadın tarafından tercih edilen kaynak işlemi saçlar daha uzun, yoğun ve dolgun bir görünüme kavuşuyor.

Kaynak yaptırmak isteyen kadınların en çok merak ettiği konuların başında ise kaynak işlemi nedeniyle saçlarda dökülme olup olmadığı konusu geliyor.

Kaynak Saçta Dökülmeye Neden Olur mu?

Kaynak saçlarda dökülmeye neden olmaz. Kaynağın saç döktüğüne dair söylentiler nedeniyle birçok kadın kaynak yaptırmaya tereddüt ediyor. Bu yanlış düşünce, saçların doğal süreç içinde dökülmesi nedeniyle meydana gelir. Dökülme sürecini tamamlamış saçlar kaynak olsun ya da olmasın zaten dökülecektir.

Kaynak uygulamasında ise dökülme sürecini tamamlayan saçlar kaynak tutamları içinde kalır. Bu da kaynak nedeniyle saçların döküldüğü yönünde yanlış bir algı oluşturur. Oysa bu normal bir süreçtir. Yani dökülen saçlar zaten dökülme sürecini tamamlamış olan ve normal şartlarda da dökülecek olan saçlardır. Kaynak saçta kopmaya da neden olmaz.

Burada kaynak yapan kişinin profesyonel olarak bu işi yapan uzman kişi olması önemlidir. Yerçekimine göre yapılan kaynak, saçta kopmaya neden olmaz. Aksi yönde yapılan kaynaktan dolayı saç diplerinde acı ve ağrı oluşabilir. Bunun dışında kaynak nedeniyle saçta hiçbir dökülme ya da kopma meydana gelmez.

 

Yoruma Kapalı.