Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Yıpranarak kırılan ve dökülen saçlarınızı bakımlarını yaptırmazsanız kısa süre içinde sorunları önleyemeyecek hale gelebilirsiniz. Saçlarınız ile bütün güzelliğinizi ön plana çıkartabileceğinizden dolayı bu konuya önem vermelisiniz. Saçlarınızın güzel ve bakımlı durması için birtakım saç bakımı maskeleri uygulayabilirsiniz.

bakım yapmak

Kuaför salonlarında yüksek ücretler ödemeden evde saç bakımı da yapabilirsiniz. Daha parlak ve dolgun saçlar için evinizdeki malzemelerden faydalanabilirsiniz.

evde saç bakımı

Saç Bakım Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Örneğin basit bir saç bakımı yapabilmek için önce 5 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yumurtayı kap içinde karıştırın. Fırça ile elde ettiğiniz bu karışımı saçınıza sürün ve 15-20 dakika kadar bekleyin. İşlem sona erdiği zaman saçlarınızı şampuan ile yıkayarak iyice kurulayın.

saç bakım maskesi

Bir diğer yapabileceğiniz bakım ise, 3 yemek kaşığı zeytinyağı ile 2 yemek kaşığı balı karıştırarak elde edeceğiniz karışım sayesinde olur. Bu karışımı saçınıza sürerek 20 dakika kadar bekledikten sonra şampuan ile temizlerseniz, saçlarınız daha parlak bir görünüme kavuşur.

saç bakımı

Evde yapabileceğiniz bakımların tek başına yeterli olmadığını ve kuaförünüze danışmanız gerektiğini de unutmayın.

 

evde bakım yapmak

 

Yoruma Kapalı.