Saç Uzatan Yöntemler!

Yapılan araştırmalar sonucunda saçların ayda minimum 0,5 santim, maksimum ise 2,5 santim uzuyor. Bu rakamlar arasındaki fark ise kişinin genetik nedenlerine bağlı olabileceği gibi saça yapılan bakımın doğru olup olmamasına da bağlı.

saç uzatma sırları
Saça yapılan yanlış müdahaleler, şampuanlar, saç kremleri ve yetersiz bakım saçların uzamamasına neden oluyor. Vitamin eksikliği, sık sık saç boyatmak ve saç kurutma makinesi gibi aletleri düzenli olarak kullanmak saçların uzamamasında rol oynayan nedenlerin başında yer alıyor.

uzun saç
Özellikle bayanların saç uzatmak için ilk olarak saçlarını düzenli bir şekilde kestirmeleri ve kırıklarını aldırmaları gerekiyor. Saçlara yapılan işlem ( boyama, düzleştirme) ne kadar az olursa saçlar o kadar daha iyi ve daha sağlıklı uzar.

hızlı saç uzatmak
Saç Uzatmanın Altın Kuralı: Sağlıklı Saç Derisi

Kişilerin saç uzatmak için dikkat etmeleri gereken en önemli şey saç derilerine bakım yapmalarıdır. Saç kökleri ne kadar sağlıklı olursa saç o kadar kısa sürede uzama eğilimi gösterir.

saç uzatma yöntemleri

Saç köklerini güçlendirmenin en önemli unsurları arasında saçları temiz tutmak, saç derisine masaj yapmak ve saç bakımı için doğal yağları kullanmak yer alır.

 

Yoruma Kapalı.